Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
480 km
Yaklaşık Sefer Süresi
8-9s
En Son Satış
0 saat 53 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
600 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Gaziantep Hakkında

Gaziantep, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Tarihi, kültürel, turistik ve gastronomik açıdan oldukça zengindir. Gaziantep'in tarihi, Hitit, Asur, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.  Gaziantep, tarihi, kültürel, turistik ve gastronomik açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Tarihi eserleri, el sanatları, müzikleri, dansları, doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü yemekleriyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir. Gaziantep otogarı ile şehrin Karacaahmet mahallesinde yer almaktadır. Gaziantep otogarı ile Gaziantep il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Gaziantep şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Gaziantep şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Elâzığ şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 1, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 21 numaralı belediye otobüsleri ile Gaziantep otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Tramvay

Gaziantep otogarından şehir merkezine ulaşmak için, Gaziantep otogarı yakınından kalkan T1 numaralı tramvay hattı kullanılabilir.

Yolcu Servisi 

Gaziantep otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Gaziantep Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Gaziantep şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Gaziantep'te bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Gaziantep otogarı ile Gaziantep il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Gaziantep otogarından binilen taksinin Gaziantep il merkezine ulaşım ücreti 93 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 35 TL’dir.

Şarkışla Hakkında

Şarkışla ilçesi Sivas iline bağlı olan ve Sivas il merkezine yaklaşık 83 km mesafede bulunan bir ilçedir. Şarkışla ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Şarkışla Otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Şarkışla Otogarı ile Şarkışla ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Şarkışla ilçesi çok büyük ve gelişmiş bir ilçe olmadığından ilçede büyük belediye otobüslerinden yoktur. Bu nedenle ilçe merkezinde yaşayanların ya da ilçeye dışarıdan gelenlerin belediye otobüsüyle otogara ulaşım sağlamaları mümkün değildir. Ancak Şarkışla otogarı Şarkışla ilçe merkezine yakın olduğu için yolcuların otogara giden küçük toplu taşıma araçlarını kullanarak otogara ulaşım sağlamaları mümkündür. Toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcular geç kalma ihtimaline karşı tedbir olarak kullanacakları toplu taşıma araçlarının sefer saatlerini önceden öğrenmelidir.

Yolcu Servisi

Şarkışla ilçe merkezindeki yolcu servisini kullanan yolcular otogara kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Ancak yolcu servisi hizmetinden sadece randevulu yolcular faydalanabildiği için yolcuların rezervasyon yapmayı unutmamaları mühimdir. İlçe merkezinden servise binmek üzere yolcu servisi rezervasyonu yapan yolcular ücretsiz ve aktarmasız şekilde otogara gidebilirler. Rezervasyon yapmak için ilgili otobüs firmasını aramak ve yolcu servisi talebi oluşturmak yeterlidir. Gerekli bilgileri alınan yolcular servise binmek istedikleri noktadan servise binebildikleri için servisin çıkış noktasına kadar gitmelerine gerek yoktur.

Minibüs

Şarkışla ilçe merkezindeki minibüs duraklarından otogar minibüsleriyle otogara ulaşım sağlanabilir. Bunun için yolcuların minibüs duraklarından otogar minibüslerine binmeleri ve otogar yakınlarında inmeleri yeterlidir. İlçelerde aktif olan minibüsler gece yarısı çalışmadığı için gece geç saatlerde yola çıkacak olan yolcuların ilçe merkezinden taksi tutmaları ya da önceden yolcu servisi rezervasyonu yapmaları gerekir.

Taksi

Şarkışla ilçe merkeziyle Şarkışla Otogarı arasında yaklaşık 1,9 km mesafe bulunur. Şarkışla ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 3 dakikadır. Şarkışla ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 30 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

480 KM 

Gaziantep Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır