Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1140 km
Yaklaşık Sefer Süresi
19-21s
En Son Satış
2 saat 3 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
900 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Kocaeli (İzmit) Hakkında

Kocaeli, Türkiye'nin Marmara bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Başkenti İzmit'tir ve aynı zamanda Marmara Denizi'ne kıyısı vardır. İstanbul'a yakın konumu nedeniyle önemli bir sanayi ve ticaret merkezidir. Ayrıca, tarihi ve kültürel açıdan da zengin bir bölgedir. Kocaeli otogarı ile şehrin Yahyakaptan mahallesinde yer almaktadır. Kocaeli otogarı ile Kocaeli il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Kocaeli şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Kocaeli şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kocaeli şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 10, 28, 118, 35 numaralı belediye otobüsleri ile Kocaeli otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Tramvay 

Kocaeli il merkezinden Kocaeli otogarına ulaşmak için T1 numaralı tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

Kocaeli otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Kocaeli Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Kocaeli şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Kocaeli'nde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Kocaeli otogarı ile Kocaeli il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Kocaeli otogarından binilen taksinin Kocaeli il merkezine ulaşım ücreti 227 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

Kocaeli feribotu, düzenli olarak seferler düzenleyen İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) şirketi tarafından işletilmektedir. Feribotlar, genellikle sabah erken saatlerde başlar ve akşam geç saatlere kadar devam eder. Seferlerin sıklığı, günün saati ve yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Feribot seferleri, İzmit'teki Hereke, Değirmendere ve Gölcük limanlarından da yapılabilir.

Şanlıurfa Hakkında

Şanlıurfa otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Şanlıurfa ilinde yer alır. Şanlıurfa, “Doğuştan Marka Şehir” sloganıyla tanınan ve hemen hemen her alandaki öne çıkış segmentleri ile oldukça turistik cazibesi olan bir kenttir. TÜİK verilerine göre Şanlıurfa 2022 tahmini veriler sonucunda 2.180.523 nüfusa sahip bir şehirdir. Şanlıurfa şehrinin hem tarihi farklı kültürülerin tarihi yansıtması hem de doğal güzellikleri sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında bulunur. Bunlar; Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Aynzeliha Gölü, Göbeklitepe, Halfeti, Germuş Kilisesi, Deyr Yakup (Yakup Manastırı), Reji Kilisesi (Aziz Petrus ve Aziz Paulus Kilisesi) gezilecek yerler arasında yer alır. Tarihi yapısı, doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Çeşitli otobüs firmalarıyla ulaşım için Şanlıurfa otobüs bileti alınması gerekir. Şanlıurfa otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Şanlıurfa şehir merkezi arası 5,6 km’dir.

Belediye Otobüsü

Şanlıurfa otogarı, Şanlıurfa şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Şehirdeki yoğun nüfus sebebiyle direkt otogara ve otogarın yakınından geçen otobüsler bulunmaktadır. Şanlıurfa otogara hangi belediye otobüsü gider diye merak edildiğinde hizmet veren hatları birden fazladır. Şanlıurfa merkezden ve merkezin çeşitli yerlerinden Şanlıurfa otogarına 62, 64, 74, 76B, Karaköprü, Karaköprü 35 otobüs hatları hizmet verir. 

Yolcu Servisi

Şanlıurfa otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının özel yolcu servis hizmetinden faydalanılabilir.

Minibüs

Şanlıurfa otogardan şehir merkezine giden minibüs bulunmamaktadır. Ancak, Şanlıurfa otogarından yerel belediye kapsamında hizmet veren minibüsler ile Şanlıurfa’nın ilçelerine ve mahallelerine ulaşım mümkündür.

Taksi

Şanlıurfa otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Şanlıurfa şehir merkezi arası 5,6 km’dir. Şanlıurfa şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 7-10 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 66,00 TL’dir.

Şanlıurfa GAP Havalimanından Otogara Ulaşım 

Şanlıurfa GAP Havalimanı ile Şanlıurfa il merkezi arası Şanlıurfa Diyarbakır yolu üzerinden 36,7 km’dir. Yaklaşık olarak 35 dakika süren bu yolculuk için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunur. Bunlar; taksi, minibüs ve Havaş hizmetidir. Havaş otobüs durağı iç hatlar gelen yolcu salonunun çıkışındadır. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1140 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır