Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
120 km
Yaklaşık Sefer Süresi
2-3s
En Son Satış
2 saat 6 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
70 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Merzifon Hakkında

Merzifon, Amasya ilinin bir ilçesidir ve Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alır. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle önemli bir ticaret merkeziydi. İlçenin tarihi çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Hitit, Frig, Pers, Makedonya Krallığı, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerinde bu bölgede yaşamış ve bıraktıkları izler günümüze kadar gelmiştir. Merzifon'un turizm açısından önemli yerleri arasında Merzifon Kalesi, Amasya Müzesi, Yalıboyu Evleri, Gökmedrese, Hazeranlar Konağı ve Atatürk Evi bulunmaktadır. Ayrıca, ilçenin sokaklarında gezerken tarihi camiler, hanlar, hamamlar ve konaklar da görülebilir. Merzifon ayrıca önemli bir kültür merkezidir. Geleneksel el sanatları, özellikle bakır işlemeciliği ve çini üretimi ilçede yaygındır.

Merzifon otogarı ilçenin Hacıhasan mahallesinde yer almaktadır.  Merzifon otogarı ile Merzifon ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 700 m’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Merzifon ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve ilçe merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Merzifon ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Merzifon ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. İlçenin belediyesine ulaşarak Merzifon otogarından ilçe merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Merzifon otogarından, Merzifon ilçe merkezine ulaşım sağlayarak bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Merzifon ilçe merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Merzifon ilçesi otogarından (terminaline) ilçe merkezine giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır.   Merzifon otogarından ilçe merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır.   Merzifon ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan ilçe merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan ilçe merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Merzifon otogarı ile Merzifon ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 1,6 km’dir. Merzifon otogarından binilen taksinin Merzifon ilçe merkezine ulaşım ücreti 26 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 2 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Samsun Hakkında

Samsun otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Samsun ilinde yer alır. Yöresel lezzetler ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanabilir. Bunun için Samsun otobüs bileti almak yeterli olacaktır. Samsun otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Samsun şehir merkezi arası 7,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Samsun şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. T3 ve T4 terminal hatları ile Samsun şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerinden otogara olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Tramvay

Samsun tramvayı olarak bilinen SAMRAY, Samsun'da, ilk istasyonu OMÜ Yurtlar son istasyonu ise Stadyum’dur. Bu güzergah arasındaki takip ettiği duraklar ile tramvay toplamda 35 km uzunluğunda bir sistem olduğu bilinir. Toplamda 43 istasyonu bulunan sistemin 42 istasyonu hizmet vermektedir. Tramvay hattı Karadeniz Bölgesi'ndeki tek şehir içi raylı sistem olarak bilinir.Şehir merkezine Körfez durağı 6 km uzaklıktayken Çobanlı durağı 2 km uzaklıktadır. Yine ek olarak Atakent durağı 2,8 km uzaklıkta iken Mimar Sinan durağı 1,4 km ve Ömür Evleri durağı 1,4 km uzaklıktadır.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Bütün minibüsler şehir merkezinden hareket eder. Böylece otogara da ulaşılmış olur. 

Taksi

Otogar ile Samsun şehir merkezi arası 7,3 km’dir. Samsun şehir merkezinden otogara taksi ile 10 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 89,70 TL’dir.

Samsun Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım 

Samsun Çarşamba Havalimanı ile Samsun il merkezi arası 32,3 km’dir. Yaklaşık olarak 35 dakika süren bu yolculuk için servis imkanı bulunur. Havaş otobüsleri, Samsun Çarşamba havalimanı iç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu çıkışı, otobüsün hareket yeridir. Havaş Otobüs Servisleri ise uçak kalkış saatlerine göre düzenlendiği bilinir. Uçak inişinden yaklaşık yarım sonra havalimanından şehir merkezine hareket ederek otogara ulaşımı sağlar.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

2-3 s Samsun - Merzifon
120 KM 

Merzifon Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır