Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
60 km
Yaklaşık Sefer Süresi
1-2s
En Son Satış
3 saat 59 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
70 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Havza Hakkında

Havza, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Samsun iline bağlı bir ilçedir. Amasya iline komşu olan Havza ilçesine giderseniz, burada ziyaret etmek istediğiniz çeşitli noktalar için pek çok ulaşım alternatifinden yararlanabilirsiniz.

Havza otogarı, ilçe merkezine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otogardan çıkarak, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan sokak üzerinden 1,1 km yürüyerek Havza ilçe merkezine geçiş yapabilmek mümkündür. Bu 1,1 kilometrelik yürüyüşünüz, ortalama olarak 15 dakikanızı alacaktır. 

Havza otogarından ilçe merkezine belediye otobüsleri ya da minibüsler gibi toplu taşıma vasıtalarını kullanarak geçebilirsiniz. Bu toplu taşıma vasıtaları hem ekonomik hem de pratik olduğundan, ilçe halkı tarafından tercih edilen ulaşım araçlarıdır.

Havza ilçe merkezine geçebilmek için, otogarda kolaylık ile erişebileceğiniz taksilerden de yararlanabilirsiniz. Taksi ile, diğer ulaşım opsiyonlarına kıyasla en kısa süre içerisinde Havza ilçe merkezine geçebilirsiniz.

Havza ilçe merkezine geçiş yapabilmenin bir diğer alternatifi ise, otobüs firmaları tarafından sunulan yolcu servisi hizmetini kullanmaktır.

Belediye Otobüsü

Havza ilçesi içerisinde belediye otobüslerini tercih ederek çeşitli noktalara geçiş yapabilmek mümkündür. Havza ilçesinde belediye otobüslerinden faydalanarak otogardan ilçe merkezine oldukça uygun ücretler karşılığında geçebilirsiniz. Havza ilçesi ile Samsun ili arasında, belediye otobüslerinin düzenli seferleri mevcuttur. Bu seferlerden yararlanarak, Havza ilçesinden Samsun il merkezine geçebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Otobüs firmaları tarafından verilen yolcu servisi hizmeti ile, Havza otogarından ilçe merkezine direkt olarak geçiş yapabilirsiniz. Yolcu servisleri, ücretsiz ulaşım araçlarıdır. Bu sebeple de müşterilerin tercih ettiği ulaşım araçları arasındadır. 

Müşterisi olduğunuz otobüs firması yolcu servisi hizmeti sağlıyor ise, bu hizmetten faydalanarak, otogardan ilçe merkezine doğrudan gidebilirsiniz.

Minibüs

Minibüsler aracılığı ile Havza ilçesi içerisinde çeşitli noktalara gidebilmek olanaklar dahilindedir. Minibüslerin kentin neredeyse her noktasında durağı mevcuttur. 

Minibüsler aracılığı ile Havza ilçesine yakın ilçelere ve Samsun il merkezine seyahat edebilmek de mümkündür. S.S. 20 numaralı KOOP minibüsler aracılığı ile ilçeler arası yolculuklar yapabilirsiniz.

Taksi

Havza otogarı ile ilçe merkezi arasındaki mesafe 1,4 kilometredir. 1,4 kilometrelik bu mesafeyi, taksi aracılığı ile yaklaşık 2 dk içerisinde gidebilirsiniz. Bu yolculuk için ödeyeceğiniz ortalama taksi ücreti 36,60 TL tutarındadır.

Samsun Hakkında

Samsun otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Samsun ilinde yer alır. Yöresel lezzetler ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanabilir. Bunun için Samsun otobüs bileti almak yeterli olacaktır. Samsun otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Samsun şehir merkezi arası 7,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Samsun şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. T3 ve T4 terminal hatları ile Samsun şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerinden otogara olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Tramvay

Samsun tramvayı olarak bilinen SAMRAY, Samsun'da, ilk istasyonu OMÜ Yurtlar son istasyonu ise Stadyum’dur. Bu güzergah arasındaki takip ettiği duraklar ile tramvay toplamda 35 km uzunluğunda bir sistem olduğu bilinir. Toplamda 43 istasyonu bulunan sistemin 42 istasyonu hizmet vermektedir. Tramvay hattı Karadeniz Bölgesi'ndeki tek şehir içi raylı sistem olarak bilinir.Şehir merkezine Körfez durağı 6 km uzaklıktayken Çobanlı durağı 2 km uzaklıktadır. Yine ek olarak Atakent durağı 2,8 km uzaklıkta iken Mimar Sinan durağı 1,4 km ve Ömür Evleri durağı 1,4 km uzaklıktadır.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Bütün minibüsler şehir merkezinden hareket eder. Böylece otogara da ulaşılmış olur. 

Taksi

Otogar ile Samsun şehir merkezi arası 7,3 km’dir. Samsun şehir merkezinden otogara taksi ile 10 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 89,70 TL’dir.

Samsun Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım 

Samsun Çarşamba Havalimanı ile Samsun il merkezi arası 32,3 km’dir. Yaklaşık olarak 35 dakika süren bu yolculuk için servis imkanı bulunur. Havaş otobüsleri, Samsun Çarşamba havalimanı iç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu çıkışı, otobüsün hareket yeridir. Havaş Otobüs Servisleri ise uçak kalkış saatlerine göre düzenlendiği bilinir. Uçak inişinden yaklaşık yarım sonra havalimanından şehir merkezine hareket ederek otogara ulaşımı sağlar.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1-2 s Samsun - Havza
60 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır