Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
900 km
Yaklaşık Sefer Süresi
15-17s
En Son Satış
4 saat 3 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
700 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Rize Hakkında

Rize, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ve Karadeniz'in önemli şehirlerinden biridir. Şehir, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, yöresel yemekleri ve çayıyla ünlüdür. Rize, yayla ve dağları ile ünlü iken ayrıca tarihi dokusu da oldukça zengindir. Şehirdeki en önemli tarihi yapılar arasında Rize Kalesi, Çayeli Kalesi, Fırtına Vadisi'ndeki tarihi taş köprüler ve tarihi camiler yer almaktadır. 

Rize otogarı şehrin Reşadiye mahallesinde yer almaktadır. Rize otogarı ile Rize il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Rize şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Şehrin belediyesine ulaşarak Rize otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Rize otogarından, Rize şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Rize şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Rize Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Rize Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Rize şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Dağdibi – Terminal hattı minibüsü ile otogardan şehir merkezine ulaşım sağlanır. Rize'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Rize otogarı ile Rize il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Rize otogarından binilen taksinin Rize il merkezine ulaşım ücreti 62 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 25 TL’dir.

Sakarya (Adapazarı) Hakkında

Sakarya otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Sakarya ilinde yer alır. Denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Otobüs firmalarından Sakarya otobüs bileti alarak Sakarya otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Sakarya şehir merkezi arası 5,8 km’dir.

Belediye Otobüsü

Sakarya otogarı, Sakarya şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Otogar ve şehir merkezine gelen diğer hatlar ile otogara ulaşım sağlanır. Bu hatlar, Demokrasi Meydanı, Yeşiltepe, Yeni Terminal olarak belirlenmiş güzergahta giden 3 numaralı hattır. Ayrıca, yine aynı şekilde Demokrasi Meydanı, Yıldıztepe, Yeni Terminal güzergahındaki 7 numaralı hat ile ulaşım mümkündür. Ek olarak 29 numaralı hat ile yeni terminal ve kampüs ulaşımı gerçekleştirilir.  

Yolcu Servisi

Sakarya otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmetinden yararlanabilir.

Minibüs

Sakarya otogarı Güllük mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım ve Sakarya ilindeki farklı ilçe ve konumlara ulaşımı sağlayan minibüslerin hareket saatleri 06.00 ile 22:30 arasındadır. Şehir içinde ve ilçeler arasında yolculuk yapmak isteyen biri, minibüs bilgilerini otogardaki danışma birimlerinden öğrenmesi mümkündür.

Taksi

Sakarya otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Sakarya şehir merkezi arası 5,8 km olan bu mesafeyi Sakarya şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 8-9 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 62,24 TL’dir.

Feribot

Sakarya ilindeki limana uğrayarak geçiş güzergahını tamamlayan feribot bulunmaktadır. Seferler düzenli bir sistemdedir. Sakarya Odessa feribot seferleri haftanın iki günü karşılıklı olarak düzenleniyor. Odessa şehrinde Chornomorsk limanından kalkan feribotlar her hafta Perşembe ve Pazar günleri hareket ederken, Sakarya’da bulunan Karasu limanından kalkan Odessa feribot seferleri Salı ve Cumartesi günleri hareket ettiği bilinir. Uluslararası olan bu yolculuk için Sakarya otogarı ile Karasu limanı arası 59,3 km’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

900 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır