Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
420 km
Yaklaşık Sefer Süresi
7-8s
En Son Satış
4 saat 6 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
400 TL
Günlük Sefer Sayısı
3 sefer
Popüler Otobüs Firması

Midyat Hakkında

Midyat, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, Mardin ilinin bir ilçesidir. İlçenin merkezi, Mardin'in batısında yer almaktadır. Midyat'ın tarihi, çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. İlçe, Mezopotamya'nın önemli yerleşim yerlerinden biridir. Tarihi boyunca, Hititler, Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar, ilçede hüküm sürmüşlerdir. Bu nedenle, Midyat'ta birçok tarihi eser bulunmaktadır. İlçede birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlar arasında, Midyat Kalesi, Zinciriye Medresesi, Mor Gabriel Manastırı ve Deyrulzafaran Manastırı sayılabilir. İlçe yakınlarında bulunan Dara Antik Kenti ve Hasankeyf tarihi bölgesi, turizm açısından ilçenin değerini artırmaktadır.

Midyat otogarı ilçenin Işıklar mahallesinde yer almaktadır.  Midyat otogarı ile Midyat ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,5 km’dir. Midyat ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogarın yakın bir konumuna ulaşmanız mümkündür. İlçe merkezinden bineceğiniz taksi ile de ilçenin otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Midyat ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür. Otogara yakın bir konumda belediye otobüslerinin varış yeri mevcuttur. Midyat ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsü numaralandırılmamıştır. İlçenin belediyesine ulaşarak ilçe merkezinden otogara ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Midyat ilçe merkezlerinde bulunan bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile ilçe merkezinden otogara ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan Midyat yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Midyat ilçesi otogarına (terminaline) giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır.    Midyat ilçe merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından geçen minibüs hattı numaralandırılmamıştır.    Midyat ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İlçe merkezinden otogara gitmek için taksi seçeneği de kullanılabilir. İlçe merkezinden otogara ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Midyat otogarı ile Midyat il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,5 km’dir.  Midyat ilçe merkezinden binilen taksinin Midyat otogarına ulaşım ücreti 45 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

7-8 s Midyat - Erbil (Irak)
420 KM 

Erbil (Irak) Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır