Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
780 km
Yaklaşık Sefer Süresi
13-15s
En Son Satış
3 saat 35 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
697 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Merzifon Hakkında

Merzifon ilçesi Amasya ilimize bağlı olan ve Amasya il merkezine yaklaşık 46 km uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Merzifon ilçe merkezinden Merzifon otogarına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların belediye otobüsü hizmetinden, yolcu servisi hizmetinden, minibüs hizmetinden ya da taksiden yararlanması mümkündür. Belediye otobüsleri, yolcu servisleri ve minibüsler sık sık durdukları ve yavaş hareket ettikleri için otogara tahmini varış süresinden daha fazla bir sürede varabilirler. Taksilerin toplu taşıma araçlarına kıyasla çok daha hızlı olduğunu söylemek mümkündür.

Belediye Otobüsü

Merzifon ilçe merkezinden 14, 25 ya da E4 EKSPRES hat numaralı belediye otobüsüne binerek otogara ulaşım sağlamak mümkündür. İlçe merkezinden otogara giden otobüslerin üzerinde hat numaralarının yanı sıra gittikleri bölgelerin adı da yazar. Bu nedenle otobüslerin üzerinde “terminal” ya da “otogar” yazısı görülürse o otobüsün otogara gittiğinden emin olunabilir.

Yolcu Servisi

Merzifon ilçe merkezinde bulunan otobüs firması yazıhanelerinden otobüs bileti aldıktan sonra yolcu servisi talebinde bulunmak mümkündür. Otobüs biletini internet üzerinden alan yolcuların yolcu servisi hizmetinden yararlanmak için biletini aldıkları firmaya ulaşmaları gerekir. Otobüs firmalarına ulaşmak için otobüs firmalarının web sitesine girerek telefon numaralarını bulmak yeterlidir. Yolcu servisi hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların yetkililere koltuk numaralarını, servise binecekleri adresi, isimlerini, soy isimlerini, yola çıkacakları tarihi ve cep telefonu numaralarını vermeleri gerekir.

Minibüs

Merzifon ilçe merkezindeki minibüsler için belli saatler vardır. Minibüslerin saatte bir hareket ettiği söylenebilir. Bu nedenle otogar güzergahında bulunan minibüs duraklarında bekleyerek üstünde “terminal” ya da “otogar” yazan minibüse binmek yeterlidir. Minibüs saatini kaçırmamak için yola çıkmadan önce saatleri kontrol etmek ve her ihtimale karşı erkenden durağa gelmek önemlidir.

Taksi

Merzifon ilçe merkezinden otogara gitmek üzere taksi tutacak olan yolcuların taksiye ödeyecekleri ücret yaklaşık 22 liradır. Merzifon ilçe merkeziyle Merzifon otogarı arasında yaklaşık 1,2 km mesafe bulunur. Otogar ile ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla olmasa da belli saatlerde trafik yoğunluğu olabilir. Bu nedenle taksiyle gidilse dahi otogardan hareket edecek olan otobüs saatinden en az yarım saat önce yola çıkılması önerilir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

13-15 s Merzifon - İzmir
780 KM 

İzmir Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır