Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1440 km
Yaklaşık Sefer Süresi
24-26s
En Son Satış
1 saat 7 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
900 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Avrupa Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Mardin Hakkında

Mardin otogarı şehir merkezine yakın konumlanmıştır. Mardin şehir merkezinden otogara ulaşım kısa ve kolaydır.  Mardin şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği tercih edilebilir. Mardin şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, seyahat edeceğiniz otobüs firmasının yolcu servisi vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mardin şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği mevcuttur. Mardin iline uçak seyahati ile ulaşan yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirler.

Belediye Otobüsü

Şehrin birçok mahallesi ve caddesinden geçen otogar yönünde ilerleyen belediye otobüsleri ile merkezden veya çevre mahallerden otogara ulaşmak mümkündür. B2 Yardere – Dara – Ortaköy – Otogar otobüs hattı ile Mardin otogarına direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Akıncı, Höyüklü, Karademir, Ortaköy, Cezaevi, Kayacan Sitesi, Atatürk Spor Salonu güzergahında ilerleyen otobüse binip otogara ulaşabilirsiniz. Ayrıca gün boyu çalışan özel halk otobüslerinden otogar istikametindeki olanlara binilip otogara ulaşmak mümkündür.

Yolcu Servisi

Mardin otogarında şehirler arası ulaşım hizmeti sağlayan otobüs firmalarının bazıları servis araçları ile merkezden otogara yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Şehir merkezinden otogara servis ile ulaşım imkanı sağlayan otobüs firmalarının servisleri ise merkezdeki otobüs firmasının bilet satış ofisinden hareket etmektedir. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek size en yakın merkezdeki bilet sayış ofisine gidebilir ve oradan kalkan servis aracına binip otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Mardin’de şehir içi ulaşım hizmeti veren otobüslere alternatif olarak minibüs seçeneği bulunmaktadır. Mardin şehir merkezi duraklarından geçen otogar istikametindeki minibüsler ile merkeze ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Mardin’in Nusaybin, Midyat, Kızıltepe, Kabala, Yedikardeş gibi ilçe ve köylerden otogara ulaşmak isteyen yolcular minibüs ile pratik şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Mardin otogarı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 4 kilometredir. Mardin şehir merkezinden hızlı ve konforlu şekilde otogara ulaşmak için taksi tercih edenler yaklaşık 6 – 10 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Mardin şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 50 TL’dir.

Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanından Otogara Ulaşım

Mardin otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. HAVAŞ, Mardin Havalimanı ve şehir merkezi arası yolcu servisi hizmeti vermektedir. Havalimanından şehir merkezine veya otogara HAVAŞ servis otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca havalimanından araç kiralayabilir ya da taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 190 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1440 KM 

İstanbul Avrupa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır