Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1080 km
Yaklaşık Sefer Süresi
18-20s
En Son Satış
2 saat 9 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
500 TL
Günlük Sefer Sayısı
2 sefer
Popüler Otobüs Firması

Bursa Hakkında

Bursa otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinde yer alır. Bursa, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 3.147.818 nüfusa sahip şehirdir. Şehirde bulunan jeolojik yapılar ile turistler tarafından da sıklıkla özellikle kış mevsimlerinde tercih edilen bir yerdir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ile gelen biri Yenişehir havalimanına gelir ve otobüs veya minibüsler ile Bursa otogara ulaşabilir. Tren ile gelen biri ise Büyükorhan sınırları içerisindeki Piribeyler durağına gelerek ardından otobüslerle Bursa otogara ulaşabilir. Denizyolu ile feribotlarla gelenler ise yine Bursa otogara aktarmalı yolculuk yapmaları gerekir. Karayolundan da otobüs veya özel araç ile seyahat edilebilir. Otobüs ile seyahat etmek için Bursa otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Bursa otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Bursa şehir merkezi arası 8,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Bursa otogarı, Bursa şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Gelişmiş bir şehir olma sebebiyle ulaşım da oldukça koladır. Bu sebeple direkt otogardan şehir merkezine gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Bu hatlar, 17, 38, 91 91/G ve 96 hatlarıdır. 

Metro 

Bursa şehrinin yüksek nüfusu için şehir içindeki ulaşımda kolaylaştırılmıştır. Bu ulaşımlar için metro da alternatifler arasında bulunmaktadır. Bursa M1 ile otogardan şehir merkezine ulaşılabilir.

Tramvay

T2 tramvay hattı otogardan şehir merkezine ulaşımı sağlar.

Yolcu Servisi

Bursa otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Bursa otogarından şehir merkezine ulaşmak için Kent Meydanı minibüsleri tercih edilebilir. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine minibüslerin hareket yeri sorulabilir.

Taksi

Bursa otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bursa otogardan şehir merkezine taksi ile 11 dakikada 84,70 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Bursa’ya İstanbul Kadıköy ve Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı iskelesine feribot ile ulaşmak mümkündür. Feribot ile şehre gelen biri, Bursa otogara otobüs ve minibüslerle ulaşabilir. 

Kovancılar Hakkında

Kovancılar, Elâzığ ilinin bir ilçesidir ve il merkezine yaklaşık 50 km uzaklıktadır. İlçe, doğuda Maden, batıda Sivrice ve Elâzığ merkez, kuzeyde Ağın ve güneyde Baskil ilçeleriyle çevrilidir. İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İlk yerleşim izleri milattan önce 2000'lere kadar uzanmaktadır. Kovancılar ilçesi ayrıca, doğal güzellikleri ile de ilgi çekmektedir. İlçede yer alan Peri Deresi, Gürlevik Şelalesi ve Munzur Dağları gibi yerler, doğa yürüyüşleri, kamp ve piknik yapmak için ideal mekanlardır.

Kovancılar otogarı ilçenin merkezinde yer almaktadır. Kovancılar otogarı ile Kovancılar ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 450 m’dir. Kovancılar ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogarın yakın bir konumuna ulaşmanız mümkündür. İlçe merkezinden bineceğiniz taksi ile de ilçenin otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Kovancılar ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür. Otogara yakın bir konumda belediye otobüslerinin varış yeri mevcuttur. Kovancılar ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 13, 14, 26 numaralı otobüslerdir İlçenin belediyesine ulaşarak ilçe merkezinden otogara ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Kovancılar ilçe merkezlerinde bulunan bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile ilçe merkezinden otogara ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Kovancılar ilçesi otogarına (terminaline) giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır. Kovancılar ilçe merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından geçen minibüs hattı numaralandırılmamıştır. Kovancılar ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İlçe merkezinden otogara gitmek için taksi seçeneği de kullanılabilir. İlçe merkezinden otogara ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Kovancılar otogarı ile Kovancılar il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 450 m’dir. Kovancılar ilçe merkezinden binilen taksinin Kovancılar otogarına ulaşım ücreti 30 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 1 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

18-20 s Kovancılar - Bursa
1080 KM 

Bursa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır