Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
360 km
Yaklaşık Sefer Süresi
6-7s
En Son Satış
3 saat 39 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
350 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Sivas Hakkında

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Sivas, tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sivas, aynı zamanda Anadolu'nun önemli şehirlerinden biridir. Şehir, tarihi ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik, sosyal ve turistik açıdan da önemlidir. Sivas'ın tarihi ve kültürel mirası oldukça zengindir. Şehirde birçok tarihi yapı, müze ve anıt bulunmaktadır.

Sivas otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Sivas otogarı ile Sivas il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sivas şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sivas şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Sivas şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 778, 779, 361 ve 433 numaralıdır. Şehrin belediyesine ulaşarak Sivas otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sivas otogarından, Sivas şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Sivas şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Sivas Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Sivas şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Sivas otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Sivas'ta bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Sivas otogarı ile Sivas il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir. Sivas otogarından binilen taksinin Sivas il merkezine ulaşım ücreti 35 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 3 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Kırıkkale Hakkında

Kırıkkale otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi'nde Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunan Kırıkkale ilinde yer alır. Çalılıöz mahallesinde bulunan merkezdeki Kırıkkale otogarına pek çok yerden ulaşım oldukça kolaydır. Kırıkkale’nin vazgeçilmez yemeklerinden olan Un Tarhanası, Sızgıt, Pelte, Kömbe, Katmer, Keskin tava, Sarığı burma, Haside meşhur yemeklerindendir. Demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Demiryolu ile ulaşmak isteyen biri Ankara garından Kırıkkale garına gün içerisinde 2 ke sefer düzenleyen trenler ile mümkündür. Karayolu için ise özel araç ve otobüs seçenekleriyle ulaşım sağlanır. Otobüsle seyahat etmek isteyen biri ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmalarından yararlanabilir. Ayrıca, bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Kırıkkale otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Kırıkkale otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Aktarmasız yolculukların haricinde aktarmalı yolculuklarla da ulaşım gerçekleştirilir. Bunun için çevre illerden Kırıkkale iline ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır. Otogara ulaşan birinin şehir merkezine gelmesi için çok uzun yollar kat etmesi gerekmez. Çünkü Kırıkkale otogar ile Kırıkkale şehir merkezi arası sadece 4,4 km’dir.

Belediye Otobüsü

Kırıkkale otogarı, Kırıkkale şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Aktarmalı ve dolaşan güzergahlar ile çarşıya giden otobüsler yardımıyla otogara ulaşım sağlanır.  Ancak ulaşım için daha çok taksi tercih edilir. Otogardan şehir merkezine gelmek isteyen biri otogardaki danışma birimlerinden otobüs saat ve hatlarını öğrenebilir.

Yolcu Servisi

Kırıkkale otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının özel yolcu servis hizmeti bulunabilir. 

Minibüs

Otogardan indikten sonra çarşıya giden minibüsler ve Çalılıöz mahallesine ulaşım sağlayan minibüsler bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşıldıktan sonra şehirde farklı bir yere ulaşım sağlanması için merkezde bulunan çarşı durağından ulaşım kolayca gerçekleştirilir. Minibüslerin hareket saatleri hafta içi 6.30 ile 20.00 arasındadır.

Taksi

Kırıkkale otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Kırıkkale şehir merkezi arası 4,4 km’dir. Kırıkkale şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 6-10 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 54,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

6-7 s Kırıkkale - Sivas
360 KM 

Sivas Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır