Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
900 km
Yaklaşık Sefer Süresi
15-17s
En Son Satış
2 saat 6 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
705 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Dinar Hakkında

Dinar, Türkiye'nin batısındaki Afyonkarahisar ilinin bir ilçesidir. İlçe, tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ve tarımıyla ünlüdür. Dinar ilçesi, tarihi kalıntıları ve eski yerleşim yerleriyle ünlüdür. İlçenin en önemli tarihi yerlerinden biri, Hitit dönemine kadar uzanan antik kent olan Kızıldağ'dır. Ayrıca, ilçede bulunan tarihi köprüler, camiler, hamamlar ve diğer yapılar da tarihi açıdan önemlidir. Doğal güzellikleriyle de ünlü olan Dinar, çevresindeki dağlar, yaylalar ve ormanlarla çevrilidir. İlçenin en önemli doğal alanlarından biri, Sızıldak Şelalesi'dir. Ayrıca, Beydağları, Akdağ ve Sandıklı Dağı gibi dağlar da doğal güzellikleriyle ilgi çekmektedir.

Dinar otogarı ilçe merkezinin dışarısında yer almaktadır.  Dinar otogarı ile Dinar ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Dinar ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve ilçe merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Dinar ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Dinar ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. İlçenin belediyesine ulaşarak Dinar otogarından ilçe merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Dinar otogarından, Dinar ilçe merkezine ulaşım sağlayarak bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Dinar ilçe merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Dinar ilçesi otogarından (terminaline) ilçe merkezine giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır.   Dinar otogarından ilçe merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır.   Dinar ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan ilçe merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan ilçe merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Dinar otogarı ile Dinar ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir.   Dinar otogarından binilen taksinin Dinar ilçe merkezine ulaşım ücreti 40 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 3 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Kilis Hakkında

Kilis otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Kilis ilinde yer alır. Kilis, Ekşili Malhıta, Lebeniye, Kübbülmüşviyye, Öcce, Kilis Tavası, Kölük Aşı, Mıkla yemekleri ile ünlüdür. Ravanda Kalesi, Oylum Höyük, Pirlioğlu Camii, Ulu Camii’ne ek olarak ilde bulunan türbe ve konaklar tarihi ve kültürel yapıyı yansıtan niteliktedir. Bu şehre ulaşım ise karayolu üzerinden gerçekleştirilir. Karayolundan özel araç ve otobüs firmaları aracılığıyla şehre ulaşım sağlanır. Otobüs yolculuğu için ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da sağlanması mümkündür. Bunun için Kilis otobüs bileti alınması gerekir. Kilis otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Kilis şehir merkezi arası 1,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Kilis otogarı, Kilis şehir merkezine oldukça yakın bir alanda yer alır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmaz. Ancak şehir merkezinin çeşitli yerlerine ulaşım sağlayan hatlar ile otogara ve şehir merkezine ulaşım sağlanır. Bu hatların güzergahları ise numaralandırılmıştır. Otogara giden otobüs ve minibüsler 1, 2, 4 ve 5 hatları olarak bilinir. Otogardan çevre ilçelere ve mahallere ulaşım sağlayan belediye otobüsleri de bulunmaktadır. Otogardan hareket ederek ulaşım rahatlıkla sağlanır. Kilis şehrine ulaşım bazen aktarmalı olarak da gerçekleştirilir. Çevre şehirlere gelen biri Kilis otogarına ve otogardan da taksi, minibüs ve otobüs ile ulaşım gerçekleştirilir.

Yolcu Servisi

Kilis otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmetinden yararlanarak ulaşım sağlanır.

Minibüs

Kilis otogarı Yavuz Sultan Selim Mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu mahalleye ulaşım sağlayan hatlar için otogarda bulunan danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

Kilis otogarı il merkezine konumlandırılan bir aldır. Bu sebeple Kilis şehir merkezinden otogara taksi ile kısa bir sürede ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 23,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

15-17 s Kilis - Dinar
900 KM 

Dinar Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır