Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
780 km
Yaklaşık Sefer Süresi
13-15s
En Son Satış
3 saat 47 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
585 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Konya Hakkında

Konya, Türkiye'nin Orta Anadolu bölgesinde yer alan bir ilimizdir. İlin merkezi Konya şehridir ve Türkiye'nin en büyük yüz ölçüme sahip ilidir. Tarihi, kültürel, doğal ve ekonomik açıdan zengin bir bölgedir. Konya'nın tarihi, M.Ö. 3000'lere kadar uzanmaktadır. İldeki tarihi eserler arasında Mevlâna Müzesi, Alaaddin Camii, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese ve Selimiye Camii gibi yapılar bulunmaktadır. Konya otogarı ile şehrin Yazır mahallesinde yer almaktadır. Konya otogarı ile Konya il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 12,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Konya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Konya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 102-A, 6-A, 8-A, 11-C, 84-B numaralı belediye otobüsleri ile Konya otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Tramvay 

Konya il merkezinden Konya otogarına ulaşmak için 150B numaralı tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

Konya otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Konya Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Konya şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Konya'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Konya otogarı ile Konya il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 12,5 km’dir. Konya otogarından binilen taksinin Konya il merkezine ulaşım ücreti 135 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 17 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 11 TL’dir.

Hilvan Hakkında

Hilvan ilçesi Şanlıurfa iline bağlı olan ve Şanlıurfa il merkezine yaklaşık 54 km mesafede bulunan bir ilçedir. Hilvan ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Siverek Otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Siverek Otogarı ile Hilvan ilçe merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Hilvan ilçe merkezinde otogar bulunmadığı için ilçe merkezine en yakın otogar olan Siverek Otogarına ulaşım sağlamak gereklidir. Ancak Hilvan ilçe merkezinden hareket ederek Siverek otogarına aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle ilçe merkezinden otogara gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların önce Siverek ilçe merkezine daha sonra ilçe merkezindeki çeşitli ulaşım araçlarıyla otogara gitmeleri gerekir. 

Yolcu Servisi

Hilvan ilçe merkezinden yola çıkarak Siverek ilçe merkezine ulaşım sağlayan yolcular rezervasyon yapmaları durumunda Siverek ilçe merkezinden yolcu servisini kullanarak otogara gidebilirler. Hilvan ilçe merkezinden Siverek ilçe merkezine ulaşım sağlamak için birden fazla seçenek mevcuttur. Çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek Hilvan ilçe merkezinden Siverek ilçe merkezine ulaşım sağlayan yolcular ilçe merkezindeki herhangi bir noktadan yolcu servisine binerek otogara ulaşım sağlayabilirler. Ancak bunun için yolcuların günler öncesinden rezervasyon yapmış olmaları ve Siverek ilçesine ulaştıktan sonra hangi noktadan servise bineceklerini yetkililere bildirmiş olmaları gerekir. Yolcu servisi rezervasyonu yapan yolcuların ücretsiz servis hizmetinden yararlanmak için bilet almalarına ya da ek bir ücret ödemelerine gerek yoktur.

Minibüs

Hilvan ilçe merkezindeki minibüs duraklarından Siverek minibüslerine binen yolcular Siverek ilçe merkezine ulaşım sağladıktan sonra ilçe merkezinden aktarma yaparak otogara gidebilirler. Aktarma aşamasında minibüs kullanmak isteyen yolcular Siverek ilçe merkezine ulaşım sağladıktan sonra minibüs duraklarından otogar minibüslerine binerek otogara ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Hilvan ilçe merkeziyle Siverek Otogarı arasında yaklaşık 39 km mesafe bulunur. Hilvan ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 50 dakikadır. Hilvan ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 400 TL’dir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

13-15 s Hilvan - Konya
780 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır