Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
420 km
Yaklaşık Sefer Süresi
7-8s
En Son Satış
1 saat 44 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
250 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Trabzon Hakkında

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. Doğusunda Gümüşhane, güneyinde Giresun ve Ordu, batısında Rize illeriyle komşudur. Trabzon, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve bu nedenle tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Trabzon otogarı şehrin Sanayi mahallesinde yer almaktadır. Trabzon otogarı ile Trabzon il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 4,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Trabzon şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Trabzon şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Trabzon şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 121, 128A, 139A, 203A numaralı otobüslerdir. Şehrin belediyesine ulaşarak Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Trabzon otogarından, Trabzon şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Trabzon şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Trabzon Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Trabzon şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Trabzon otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Trabzon'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Trabzon otogarı ile Trabzon il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 4,5 km’dir. Trabzon otogarından binilen taksinin Trabzon il merkezine ulaşım ücreti 55 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 6 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Feribot

Trabzon feribotu, özellikle yaz aylarında birçok ziyaretçinin kullanmış olduğu bir ulaşım aracıdır. Trabzon feribotu, Trabzon Limanı'ndan hareket ederek Samsun, Giresun, Ordu ve diğer Karadeniz limanlarına ulaşım sağlamaktadır. Samsun, Trabzon'a en yakın büyük şehirlerden biri olduğu için Trabzon feribotunun en popüler rotalarından biri de Trabzon-Samsun rotasıdır.

Havza Hakkında

Havza ilçesi Samsun iline bağlı olan ve Samsun il merkezine yaklaşık 81 km mesafede bulunan bir ilçedir. Havza ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Havza otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Havza otogarıyla Havza ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Havza ilçe merkezinde bulunan Havza otogarı ilçe merkezindeki birçok noktaya yakın bir konumda bulunduğu için ilçe merkezinden otogara toplu taşıma araçlarıyla ya da yürüyerek ulaşım sağlamak son derece kolaydır. İlçe merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden otogar otobüslerini kullanan yolcular kısa süre içerisinde otogara ulaşım sağlayabilirler. Ancak şehirler arası seyahat etmek üzere ilçeden ayrılan ve gece yarısı seyahat edecek olan yolcuların belediye otobüsü bulması mümkün olmaz. Bu nedenle gece yarısı yola çıkacak olan yolcuların taksi tutmaları ya da önceden yolcu servisi rezervasyonu yapmaları gerekebilir.

Yolcu Servisi

Yolcuları her saatte ve her yerden alarak ücretsiz şekilde otogara götüren yolcu servisleri birçok yolcu tarafından tercih edilir. Yolcu servislerinin en büyük avantajlarından biri belediye otobüslerinin ve minibüslerin aksine aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamasıdır. Böylelikle otogara gidecek olan yolcuların vakit kaybetmeleri ve otogara geç kalmaları engellenmiş olur. İlçe merkezinden yolcu servisine binerek otogara gitmek isteyen yolcuların şehirler arası otobüs biletini alır almaz firma yetkilileriyle iletişime geçmeleri ve yolcu servisi için rezervasyon yapmaları gerekir.

Minibüs

Havza ilçe merkezindeki minibüs duraklarından hareket eden otogar minibüsleri kullanılarak da otogara ulaşım sağlanabilir. Minibüs kullanmak isteyen yolcuların belli saatlerde aktif olan otogar minibüslerini beklemeleri yeterlidir. Ancak minibüs ve belediye otobüsü gibi toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların araçların sefer saatlerini önceden kontrol ederek planlı bir şekilde yola çıkmaları mühimdir.

Taksi

Havza ilçe merkeziyle Havza otogarı arasında yaklaşık 900 m mesafe bulunur. Havza ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi yalnızca birkaç dakikadır. Havza ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 30 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

7-8 s Havza - Trabzon
420 KM 

Trabzon Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır