Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
840 km
Yaklaşık Sefer Süresi
14-16s
En Son Satış
4 saat 9 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
648 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Antalya Hakkında

Antalya otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinde yer alır. Antalya, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 2.619.832 nüfusa sahip bir şehirdir. Türkiye’nin özellikle yaz sezonlarında bolca turist ağırladığı şehirlerden biri olan Antalya, doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlayabilir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Antalya ovasının coğrafi konumu ve jeolojik yapısı nedeniyle şehirde metro ve tren hatları bulunmamaktadır. Ancak hava ve karayolundan direkt otogara ulaşım sağlanabilir. Havayolunu tercih eden biri havalimanına indikten sonra otogara servis ve otobüs hizmetlerinden yararlanarak ulaşabilir. Ardından otogardan şehir merkezine de ulaşım kolaylıkla sağlanır. Karayolu ile gelen biri ise özel araç veya otobüsleri tercih edebilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Antalya otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Antalya otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Antalya şehir merkezi arası 8,9 km’dir.

Belediye Otobüsü

Antalya otogarı, Antalya şehir merkezine oldukça yakın bir alanda yer almaktadır. Antalya otogardan şehir merkezine hareket eden otobüs hatları bulunmaktadır. Bunlar; 526, AC03, B35, B46A hatlarıdır.

Yolcu Servisi

Antalya otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifleri arasında bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden servis hakkında bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulur. Yolculuk yaptığınız otobüs firmalarının otogardaki gişelerinden yolcu servis imkanı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Minibüs

Antalya otogarı Yeni Doğan Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine hangi minibüsün merkeze gittiği sorulabilir. Minibüs çalışma saatleri 07:20 ile 21.30 arasında olduğu bilinir.

Taksi

Antalya otogarı il merkezine oldukça yakın bir alanda yer almaktadır. Antalya otogardan şehir merkezine otobüs ve minibüs dışında taksiyle de ulaşım sağlamak mümkündür. Bu ulaşımı 12 dakika gibi bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet bedeli olarak taksi ücreti 116,80 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Hatay Hakkında

Hatay otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, yolcu servisi, özel servis vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay iline uçak ya da feribot seferi ile gelen yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile otogara ulaşım sağlayabilirler.

Belediye Otobüsü

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Şehir merkezi ana duraklarından geçen otogar istikametindeki otobüs hatlarına binerek otogara ulaşabilirsiniz. 105, 113, 116, 122 numaralı otobüs hatları direkt olarak otogara ulaşmaktadır. 105 numaralı otobüs hattı İnönü Ortaokulu, Ayşe Fitnat Hanım Caddesi, Fatih Camii, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi merkez noktalardan otogara ulaşmaktadır. 113 ve 116 otobüs hattı Besim Ömer Akalın Lisesi, Afet Evler, Şükrü Balcı Caddesi 4 güzergahından otogara ulaşmaktadır. Bankalar Caddesi, Stadyum, Yüzbaşı Asım Caddesi, Hacı Suat Yılmaz Camii, 75. Yıl Bulvarı gibi merkezi noktalardan geçen 116 otobüs hattı ile de merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirisiniz.

Yolcu Servisi

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan otobüs firmasının yolcu servisi bulunmaktadır. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek otobüs firmasının servis araçlarının kalkış yerini öğrenebilir ve servis aracına binerek merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

Minibüs

Hatay şehir merkezinden, ilçelerinden ve köylerinden kalkan minibüsler ile otogara ulaşmak mümkündür. Tursan Turizm, Özat, Birlik Hatay, Öz Hatay Birlik Turizm minibüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür.

Taksi

Hatay şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 7,3 kilometredir. Hatay şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 20 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Hatay şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 83 TL’dir.

Feribot

Hatay’da Girne (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) – Hatay arası feribot seferi düzenlenmektedir.  Girne’den deniz otobüsü ile Hatay Valiliği Madenli Yat Limanında inebilirsiniz. Oradan ise toplu taşıma araçları, taksi veya özel araç seçeneği ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Havalimanından Otogara Ulaşım

Hatay Havalimanı ve otogar arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Havalimanından otogara ve oradan da şehir merkezine ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri havalimanından kalkarak otogara ulaşmaktadır. Ayrıca havalimanından araç kiralayabilir veya taksi seçeneğini kullanarak havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 260 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

14-16 s Hatay - Antalya
840 KM 

Antalya Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır