Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
840 km
Yaklaşık Sefer Süresi
14-16s
En Son Satış
1 saat 57 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
900 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Ergani Hakkında

Diyarbakır'ın en kalabalık ilçelerinden olan Ergani'de ulaşım oldukça gelişmiştir. 135.000 kişiyi aşkın nüfusu ile oldukça kalabalık olan bu ilçede ulaşım çoğunlukla toplu taşıma ile yapılır. Bu toplu taşıma araçları içerisinde de genellikle otobüsler ve minibüsler bulunur. 

Belediye otobüsleri Ergani içerisinde bütün duraklardan yolcu alırlar. Otogara da seferleri olan belediye otobüsleri ve minibüsler ile her saat ulaşım sağlamak mümkündür. Bu seçeneklerin yanında yolcu servisleri ve taksiler de ilçe ulaşımında önemli bir role sahiptir. Aynı zamanda ilçeden Diyarbakır merkeze giden dolmuşlar ile de ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü 

Ergani'de en çok kullanılan toplu taşıma araçlarının başında belediye otobüsleri gelir. Halk otobüsü olarak da nitelendirilen bu otobüsler uygun ücretli olmaları ve güvenli olmaları ile yoğun kullanılırlar. Kart sistemi ile çalışarak hızlı bir ulaşım sağlarlar. 

Ergani ulaşımında etkili olan belediye otobüsleri haftanın 7 günü çalışırlar. Sabah 7'de hizmete başlayan otobüsler akşam 11.30'a kadar hizmete devam ederler. İlçenin nüfusunun kalabalık olması belediye otobüslerine olan ihtiyacı artırmıştır. Bu bakımdan hem otogara hem de ilçenin her noktasına ulaşım sağlayan birçok belediye otobüsü hattı vardır.

Yolcu Servisi

Ergani otogarından ilçe merkezine ulaşım sağlayan bir diğer araç ise yolcu servisleridir. Otobüs firmalarının yolcu servisleri ile otogara gelen yolcular ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirler. Otobüs firmalarına bağlı olarak çalışan servisler tamamıyla ücretsizdir. Bu bakımdan ilçe halkı tarafından yoğun olarak kullanılırlar. 

Otobüs servisleri yolcuları evlerine kadar bırakmazlar. Çalışma prensiplerinde ilçenin belirli noktalarında durarak yolcuları gidecekleri en yakın yere bırakırlar. Yolcu servisleri kullanılacağı zaman her firmanın servisinin olmadığı bilinmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

Minibüs 

Minibüsler Ergani ulaşımında önemli bir işlev gören toplu taşıma araçlarından biridir. Özel olarak çalışan bu araçlar sistemli bir şekilde günün her saati ulaşım sağlarlar. Sadece gece saatlerinde çalışmayan minibüsler halka önemli bir hizmet verirler. Durak mantığı olmadan her noktadan yolcu alarak ulaşımı gerçekleştirirler. 

Uygun ücretli olmaları da ilçe halkı tarafından sık kullanılmalarını etkilemiştir. Minibüsler sadece ilçe içerisinde değil ilçenin köylerine de ulaşım hizmeti verirler. Günün belirli saatlerinde köylere giden bu minibüsler aynı zamanda köylerden de ilçe merkezine yolcu getirirler. Otogara ve ilçenin her mahallesine giderek yoğun bir şekilde kullanılırlar.

Taksi 

Ergeni de taksiler de ulaşımda etkilidir. 7/24 saat çalışan taksiler otogardan ilçe merkezine yolcu taşımada sıklıkla kullanılırlar. Sürekli otogarda hazır bulunmaları yolcular tarafından kullanılmalarını arttırmıştır. Aynı zamanda gece saatlerinde otogara varan ve ağır eşyaları olan yolcuları içinde önemli bir araçtır. İlçe içerisinde ulaşım hizmeti veren taksilerin ücretleri 100 ile 150 lira arasında değişir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

14-16 s Ergani - Ankara (Aşti)
840 KM 

Ankara (Aşti) Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır