Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1320 km
Yaklaşık Sefer Süresi
22-24s
En Son Satış
3 saat 42 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
780 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Balıkesir Hakkında

Balıkesir otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Balıkesir ilinde yer alır. Balıkesir, TÜİK 2022 tahmini verilerine göre 1.257.590 nüfusa sahip bir şehirdir. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile gelişmekte olan bir şehirdir. Örneğin; Balıkesir şehrine müze gezisi, arkeolojik yapıların ziyaretleri veya tatil için gelen biri pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetler arasında yer alan saçaklı mantı, tirit, höşmerim gibi şehre özgü lezzetleri tadabilir. Doğasındaki yeşil alanları ve denizleriyle sahil yolları, yöresel yemekleri ve tarihi yapıları ile meşhur olan bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Havayoluyla gelen biri Edremit ilçesindeki havalimanına iniş yaparak Balıkesir merkeze ulaşabilir. Denizyoluyla gelen biri İstanbul Bostancı ve Yenikapı limanlarından Bandırma limanına gelerek ardından Balıkesir il merkezine ulaşabilir. Tren seferleri ile direkt olarak şehir merkezinde bulunan gara ulaşılabilir. Karayolunu kullanmak isteyenler için ise özel araç ve otobüs seçenekleri mevcuttur. Hem ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte hem de bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Balıkesir otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Balıkesir otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Balıkesir şehir merkezi arası 5,9 km’dir.

Belediye Otobüsü

Balıkesir otogarı, Balıkesir şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı ve merkeze yakın konumlardan hareket eden otobüs hatları ile ulaşım sağlanır. Bunlar; 23T, 24TB, 25TA otobüs hatlarıdır.

Yolcu Servisi

Balıkesir otogarından şehir merkezine hizmet eden belediyeye ait yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Servis ile otogardan şehir merkezine gitmek için yolculuk yaptığınız firmanın otogardaki gişe birimlerinden servisin varlığı hakkında bilgi alınabilir. Ancak, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulmaktadır. Her firmanın böyle bir servisi bulunmamaktadır.

Minibüs

Balıkesir otogarı Ayşebacı Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardan hareket eden G1 ve T4 minibüsleri kullanılabilir.

Taksi

Balıkesir otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Balıkesir otogardan şehir merkezine taksi ile 8 ile 10 dakika arasında 62,10 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Balıkesir otogardan şehir merkezine giden bir feribot yoktur. Ancak, İstanbul’dan seferler düzenleyen feribotlar ile Bandırma ilçesine gelinerek ardından Balıkesir otogara ve Balıkesir şehir merkezine ulaşılabilir.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için bütçeye göre ücretli veya ücretsiz birçok ulaşım aracı vardır. Şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği tercih edilebilir. Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, yolcu servisi, minibüs veya dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsininiz. Ayrıca Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği mevcuttur. Diyarbakır iline uçak seyahati ile gelen yolcular için havalimanından otogara ulaşan çeşitli ulaşım araçları kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsleri kullanılabilir.  AZ Üniversite, E1 Araştırma Hastanesi, F7 T.Konut, P1 Pirinçlik otobüs hatlarına binerek otogara ulaşabilirsiniz. Üniversite durağından kalkan AZ - Üniversite / Otogar otobüs hattına Adliye, Askerlik Şubesi, Senato Caddesi, Zümrütkent gibi merkezi noktalardan binip otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. E1 – Araştırma Hst. / Otogar otobüs hattına ise Araştırma Hastanesi, Toki, Tekel, Diclekent, Göletli Park, Zümrütkent gibi merkezi duraklardan binerek otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. F7 – T.Konut / Otogar otobüs hattına Fidel Sitesi, Toplukent, Huzurevleri, Cami köşesi, Tesisler gibi merkezi yerlerden binerek otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. P1 – Pirinçlik / Otogar otobüs hattı ile Pirinçlik Mahallesinden otogara ulaşmak mümkündür.  

Yolcu Servisi

Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için seyahat edeceğiniz otobüs firmasının servis aracı ile merkezden otogara ulaşmanız mümkündür. Bilet aldığınız otobüs firması ile iletişme geçip bilet aldığınız otobüs firmasının Diyarbakır şehir merkezindeki bilet satış ofisine giderek oradan hareket eden otobüs firmasının ücretsi servis aracına binip otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Diyarbakır merkezi caddelerinde ve mahallerinde durakları olan minibüsler ile merkezden otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Minibüs veya dolmuş ile şehir merkezinden veya civar ilçelerden otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Sabah erken saatlerde başlayıp 24.00’e kadar hizmet veren minibüsler ile otogar dışındaki uzak konumlara da ulaşmak mümkündür.

Taksi

Diyarbakır şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 11,4 kilometredir. Diyarbakır şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler yaklaşık 15 – 20 dakika içinde otogara ulaşım sağlayabilirler. Diyarbakır şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 88,80 TL’dir.

Diyarbakır Havalimanından Otogara Ulaşım

Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 8,8 kilometredir. Diyarbakır havalimanından otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Belediye otobüsleri ile direkt veya aktarmalı olarak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. AZ Üniversite – Otogar otobüs hattı otogara uğramadan önce havalimanından geçmektedir. Z2 ve Z3 otobüs hatları ile şehir merkezine gelip oradan da otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca havalimanından otogara ulaşan taksi seçeneği mevcuttur. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 70,60 TL’dir. Havalimanından araç kiralayarak da otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

22-24 s Diyarbakır - Balıkesir
1320 KM 

Balıkesir Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır