Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
120 km
Yaklaşık Sefer Süresi
2-3s
En Son Satış
1 saat 45 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
149 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Balıkesir Hakkında

Balıkesir otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Balıkesir ilinde yer alır. Balıkesir, TÜİK 2022 tahmini verilerine göre 1.257.590 nüfusa sahip bir şehirdir. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile gelişmekte olan bir şehirdir. Örneğin; Balıkesir şehrine müze gezisi, arkeolojik yapıların ziyaretleri veya tatil için gelen biri pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetler arasında yer alan saçaklı mantı, tirit, höşmerim gibi şehre özgü lezzetleri tadabilir. Doğasındaki yeşil alanları ve denizleriyle sahil yolları, yöresel yemekleri ve tarihi yapıları ile meşhur olan bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Havayoluyla gelen biri Edremit ilçesindeki havalimanına iniş yaparak Balıkesir merkeze ulaşabilir. Denizyoluyla gelen biri İstanbul Bostancı ve Yenikapı limanlarından Bandırma limanına gelerek ardından Balıkesir il merkezine ulaşabilir. Tren seferleri ile direkt olarak şehir merkezinde bulunan gara ulaşılabilir. Karayolunu kullanmak isteyenler için ise özel araç ve otobüs seçenekleri mevcuttur. Hem ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte hem de bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Balıkesir otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Balıkesir otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Balıkesir şehir merkezi arası 5,9 km’dir.

Belediye Otobüsü

Balıkesir otogarı, Balıkesir şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı ve merkeze yakın konumlardan hareket eden otobüs hatları ile ulaşım sağlanır. Bunlar; 23T, 24TB, 25TA otobüs hatlarıdır.

Yolcu Servisi

Balıkesir otogarından şehir merkezine hizmet eden belediyeye ait yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Servis ile otogardan şehir merkezine gitmek için yolculuk yaptığınız firmanın otogardaki gişe birimlerinden servisin varlığı hakkında bilgi alınabilir. Ancak, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulmaktadır. Her firmanın böyle bir servisi bulunmamaktadır.

Minibüs

Balıkesir otogarı Ayşebacı Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardan hareket eden G1 ve T4 minibüsleri kullanılabilir.

Taksi

Balıkesir otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Balıkesir otogardan şehir merkezine taksi ile 8 ile 10 dakika arasında 62,10 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Balıkesir otogardan şehir merkezine giden bir feribot yoktur. Ancak, İstanbul’dan seferler düzenleyen feribotlar ile Bandırma ilçesine gelinerek ardından Balıkesir otogara ve Balıkesir şehir merkezine ulaşılabilir.

Bursa Hakkında

Bursa otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, yolcu servisleri, metro, tramvay vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Bursa iline uçak seyahati ile ulaşan yolcular çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Bursa’ya İstanbul’dan feribot seferi ile ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Bursa şehir merkezinden ve ilçelerden otogara ulaşan belediye otobüsleri ile kolay şekilde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için binmeniz gereken otobüs hatları ise şöyledir; 401 Bursa Orhangazi – Terminal, F/1 Terminal – Mudanya Feribot İskelesi, 17/C Terminal – 3. Cadde, A27 Terminal - Alaşarköy, 38/B Beşevler – Terminal, 38/H Kent Meydanı – Terminal, 91 Yeni Mahalle – Terminal, 93 Uludağ Üniversitesi – Terminal, 94 Yıldırım Beyazıt Caddesi – Terminal, 95 Pazaryeri – Terminal, 96 Acemler – Terminal, 97 Emek – Terminal, 98 Siteler – Terminal. Bursa şehir merkezi caddelerinden ve ilçelerinden hareket eden size en yakın terminal güzergahındaki otobüse binerek otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüslerine binebilmeniz için Bursa Kart veya tek kullanımlık otobüs bileti almanız gerekir.

Metro

Bursa ilinde BursaRay adlı metro ile şehir merkezindeki noktalardan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. M1 Emek – Arabayatağı metro hattına veya M2 Üniversite – Kestel metro hattına binip tramvaya aktarma yaparak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için M1 ve M2 metro hattı ile gelen yolcular Osmangazi durağında inip T2 Kent Meydanı – Terminal tramvay hattına aktarma yaparak otogara ulaşabilirler.

Tramvay

Bursa ilinde tramvay ile merkezden otogara ulaşmak için T2 Kent Meydanı – Terminal hattına ulaşmanız gerekir. T1 tramvayı ile gelen yolcular T2 Kent Meydanı hattına aktarma yaparak otogara ulaşabilirler.

Yolcu Servisi

Bursa şehir merkezinden otogara otobüs firmasının servis aracı ile ulaşılabilir. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek size yakın şehir merkezindeki otobüs firmasının bilet satış bürosuna gidebilirsiniz. Buradan kalkan servis araçları ile otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için diğer ulaşım seçeneği olan minibüsleri tercih ederek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler ile ilçelerden Kent Meydanı’na ulaşıp buradan aktarma yaparak ya da tramvay ile otogara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bursa otogarı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 8 kilometredir. Bursa şehir merkezinden otogara hızlı şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 15 dakika içinde otogara ulaşabilirler. Bursa şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 82 TL’dir.

Feribot

Bursa’ya İstanbul’da bulunan Eminönü/Sirkeci semtinden kalkan feribot Mudanya’ya ulaşmaktadır. F/1 Mudanya İskelesi – Terminal otobüs hattı ile otogara kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanından Otogara Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı ile otogar arası mesafe yaklaşık 55 kilometredir. Bursa Havalimanından otogara gitmek için hizmet veren minibüs ve taksiler bulunmaktadır.  Ayrıca BURULAŞ otobüs seferleri ile havalimanından kalkan otobüsler ile otogara ulaşmanız mümkündür. Otobüslerin kalkış ve varış saati hakkında havalimanı içerisindeki danışmalara başvurularak bilgi alınabilir.

 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

2-3 s Bursa - Balıkesir
120 KM 

Balıkesir Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır