Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
360 km
Yaklaşık Sefer Süresi
6-7s
En Son Satış
3 saat 1 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
500 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Adıyaman Hakkında

Adıyaman otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Orta Fırat Bölümünde bulunan Adıyaman ilinde yer alır. Adıyaman, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 632.148 nüfusa sahip şehirdir. Adıyaman, çiğ köftesi ile meşhur bir ildir. Adıyaman şehrinin yöresel yemeği Türkiye’de bulunan pek çok şehirde şubeleştirilmiştir. Dolayısıyla bu lezzeti kendi ilinde yemek için turizm sektörünün de gelişmesine katkı sağlamıştır. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile gelişen bir şehirdir. Örneğin Adıyaman şehrine Perre Antik Kenti ve Adıyaman müzesini ziyarete gelen biri, ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetleri tadabilir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Adıyaman otobüs bileti alınması yeterlidir. Adıyaman otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Adıyaman şehir merkezi arası 4,7 km’dir.

Belediye Otobüsü

Adıyaman otogarı, Adıyaman şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Otogara ve şehrin pek çok merkezine ulaşım sağlayan hatlar bulunmaktadır. Otogardan şehir merkezine ulaşım için otogardaki danışma birimlerinden hangi otobüs ile ulaşım sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Çoğunluğu yeni ve mavi renkli olan otobüslerdir.

Yolcu Servisi

Adıyaman otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, tercih edilen otobüs firmasının sunduğu şehir merkezine servis hizmetinden yararlanılabilir.

Minibüs

Adıyaman otogarı Sıratut Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine hangi minibüsün merkez gittiği sorulabilir. Otogardan aynı zamanda şehre bağlı ilçe otogarlarına ve çevre illere de ulaşım sağlanır.

Taksi

Adıyaman otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Adıyaman otogardan şehir merkezine taksi ile yaklaşık olarak 6 dakika gibi bir sürede ulaşılabilir. Bu ulaşım için hizmet bedeli olarak taksi ücreti 57,00 TL olarak bilinir.

Feribot

Adıyaman'a ulaşım seçeneklerine bakıldığında feribot ile Adıyaman iline ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım için Şanlıurfa Siverek ilçesi ve Adıyaman Gerger ilçesi arasında da feribot seferleri düzenlenmektedir.

Batman Hakkında

Batman otogarı, Türkiye’de bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Batman şehrinde bulunan ve gezilmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleri ile Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki şehirler için yapılan turlarında sıklıkla durağı hale gele şehirlerdendir. Doğal güzelliklerinin yansıtıldığı alanlar olan Mereto Dağı, Sason Yaylası, Yaşar Kemal Kent Ormanı ve Kırkat Göleti Mesire Alanları dinlenmek ve sakin zaman geçirmek için tercih edilebilir. Ayrıca tarihi yapılarında bulunduğu bu ilde müzeler de ziyarete açıktır. Örneğin; Bozıkan Kalesi, Pertükan Kalesi, Kozluk Kalesi, Rabat Kalesi, Batman Müzesi, Mor Kiryakus Manastırı ve benxeri çeşitli yerler de tarihteki farklı kültür yapılarının günümüzde sergilendiği alanlardır. Batman şehrinin zengin kültürel yapısına gerçekleştirilen ziyaretler için ulaşım da gelişen sektörlerden biridir. Demiryolu, karayolu ve havayolu ile ulaşım mümkündür. 2011yılı itibariyle sivil kullanıma açılan Batman Havalimanından şehir merkezine ulaşım için alternatifler bulunur. Demiryolunu tercih ederek seyahatini tren ile gerçekleştirmek isteyenler ise Batman Garından günde 2 kez bölgesel tren seferleri seçeneği bulunur. Karayolundan gelmek için özel araç veya şehre ulaşım sağlayan çeşitli otobüs firmaları tercih edilebilir. Otogar ile Batman şehir merkezi arası 3,5 km’dir.

Belediye Otobüsü

Batman otogarı, Batman şehir merkezine oldukça yakın bir alanda yer alır. İpekyolu caddesi üzerinden otogardan merkeze ulaşım sağlanır. 15, 7 ve 9C hatları ile şehir merkezi bölgesinden Batman otogarı adresine ulaşılır. Ayrıca, belediyeye ulaşım sağlayan hatlar da otogar yakınından geçer. Batman şehir merkezinden otogara gitmek için birçok seçenek bulunduğu bilinir. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak mümkündür.

Yolcu Servisi

Batman otogarına ulaşımı sağlamak amacıyla hizmet veren yerel ve ulusal otobüs firmaları bulunur. Otobüs firmalarının birçoğunun ücretsiz olarak sunduğu yolcu servisi hizmeti vardır. Böylece şehir merkezindeki bilet satış yerlerinden belirli aralıklarla sık sık hareket eden yolcu servisleri bulunur.

Minibüs

Batman otogarına ulaşım için minibüs seçeneği de bulunur. Bu sebeple şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetlerinin güzergah ve saatleri otogardaki danışmalardan öğrenilebilir.

Taksi

Batman otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Batman şehir merkezi arası 3,5 km’dir. Batman şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 39,50 TL’dir.

Batman Uluslararası Havalimanından Otogara Ulaşım 

Batman Uluslararası Havalimanı ile Batman il merkezi arası D955 yolu üzerinden 8,2 km’dir. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bu yolculuk için belediye otobüsleri de hizmet verir. Hat 12 le otogardan havalimanına ulaşım mümkündür.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

6-7 s Batman - Adıyaman
360 KM 

Adıyaman Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır