Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1320 km
Yaklaşık Sefer Süresi
22-24s
En Son Satış
4 saat 1 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
750 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Aşkale Hakkında

Erzurum'un doğusunda yer alan Aşkale ilçesi, kırsal bir bölgede bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Erzincan, kuzeyinde Bayburt, güneyinde Tortum ve Batı Çoruh Nehri bulunmaktadır. İlçe, tarihi, doğal güzellikleri ve tarım ürünleri ile önemli bir yerleşim birimidir. Tarihi açıdan Aşkale, Urartu, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyetin izlerini taşımaktadır. İlçede bulunan tarihi yapılar arasında Aşkale Kalesi, Osmanlı dönemine ait evler, tarihi camiler ve köprüler yer almaktadır.

Aşkale otogarı ilçenin Yeşilova mahallesinde yer almaktadır. Aşkale otogarı ile Aşkale ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 1,5 km’dir. Aşkale ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogarın yakın bir konumuna ulaşmanız mümkündür. İlçe merkezinden bineceğiniz taksi ile de ilçenin otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Aşkale ilçe merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür. Otogara yakın bir konumda belediye otobüslerinin varış yeri mevcuttur. Aşkale ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. İlçenin belediyesine ulaşarak ilçe merkezinden otogara ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Aşkale ilçe merkezlerinde bulunan bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile ilçe merkezinden otogara ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Aşkale ilçesi otogarına (terminaline) giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır. Aşkale ilçe merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından geçen minibüs hattı numaralandırılmamıştır. Aşkale ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İlçe merkezinden otogara gitmek için taksi seçeneği de kullanılabilir. İlçe merkezinden otogara ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Aşkale otogarı ile Aşkale il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 1,5 km’dir. Aşkale ilçe merkezinden binilen taksinin Aşkale otogarına ulaşım ücreti 25 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 2 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

22-24 s Aşkale - İzmir
1320 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır