Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
660 km
Yaklaşık Sefer Süresi
11-13s
En Son Satış
0 saat 23 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
500 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İskenderun Hakkında

İskenderun, Hatay ilinin bir ilçesi olup, Akdeniz kıyısında yer almaktadır. İl merkezine 35 km mesafede bulunan ilçe, Türkiye'nin en önemli liman kentlerinden biridir. İskenderun Körfezi, ilçenin en önemli doğal güzelliklerinden biridir. İskenderun, tarihi M.Ö. 3000'lere kadar uzanan bir yerleşim yeri olup, tarihi kalıntıları ile ünlüdür. Antakya Uzun Çarşı, Hatay Arkeoloji Müzesi, Büyük İskender Heykeli ve Kral Mozaikleri ilçenin tarihi ve turistik yerleri arasındadır. İlçe ayrıca, turizm açısından da oldukça önemlidir. Sahil şeridi, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. İskenderun, kültürel açıdan da zengin bir ilçedir. Hatay mutfağına özgü lezzetleri ile tanınan ilçede, künefe, içli köfte, humus, zahter salatası, İskenderun tava ve kebap gibi yemekler öne çıkmaktadır.

İskenderun‎ otogarı ilçenin Dumlupınar mahallesinde yer almaktadır.  İskenderun‎ otogarı ile İskenderun‎ ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 1,7 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İskenderun‎ ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve ilçe merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İskenderun‎ ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   İskenderun‎ ilçe merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. İlçenin belediyesine ulaşarak İskenderun‎ otogarından ilçe merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İskenderun‎ otogarından, İskenderun‎ ilçe merkezine ulaşım sağlayarak bazı otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan İskenderun‎ ilçe merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

İskenderun‎ ilçesi otogarından (terminaline) ilçe merkezine giden minibüsler ile ilçe içi ulaşım sağlanmaktadır.   İskenderun‎ otogarından ilçe merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Otogar yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır.   İskenderun‎ ilçesinde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan ilçe merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan ilçe merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İskenderun‎ otogarı ile İskenderun‎ ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 1,7 km’dir. İskenderun‎ otogarından binilen taksinin İskenderun‎ ilçe merkezine ulaşım ücreti 27 TL’dir. Otogar ile ilçe merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 2 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

660 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır