Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
120 km
Yaklaşık Sefer Süresi
2-3s
En Son Satış
1 saat dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
150 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Çorum Hakkında

Çorum otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde orta Karadeniz bölümünde bulunan Çorum ilinde yer alır. Çorum, TÜİK 2022 tahmini verilerine göre 524,130 nüfusa sahip bir şehirdir. Çorum leblebisi ile ünlüdür. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile Karadeniz turu yapan kişilerin de gittikleri bir şehirdir. Örneğin Çorum şehrine müze gezisi için gelen biri pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetleri tadabilir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Karayolundan gelirken özel araç veya otobüs seçenekleri ile seyahat edilebilir. Otobüs ile gelenler için ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Çorum otobüs bileti alınması yeterlidir. Çorum otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Çorum şehir merkezi arası 3,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Çorum belediye otobüsleri 06:30 ile 23:30 arasında hizmet vermektedir. Çorum otogarı, Çorum şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmış olmasından dolayı direkt şehir merkezine gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, şehir merkezinin yakınından geçen güzergahlar ile otogara ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Örneğin; 9 numaralı belediye otobüsü ile bu yolculuk tamamlanabilir.

Yolcu Servisi

Çorum otogarından şehir merkezine hizmet eden belediyeye ait bir yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Fakat, şehre gelirken tercih edilen otobüs firmanızın yolcu servis imkanı olabilir. Bunun için servis ile şehir merkezine servis ile gitmek için firmanızın otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. 

Minibüs

Çorum otogarı Çepni Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için belediye otobüslerine ek olarak minibüsler tercih edilebilir. Bu ulaşım için otogardaki danışma birimine hangi minibüsün merkeze gittiği sorulabilir. Ayrıca, Çorum iline bağlı olan ilçelere de minibüs imkanı bulunmaktadır. 

Taksi

Çorum otogarı il merkezine çok yakın bir konumda yer almaktadır. Çorum otogardan şehir merkezine taksi ile 4 dakikada 43,00 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Amasya Hakkında

Amasya yeni otogarı şehir merkezine biraz uzak konumlanmıştır. Bu nedenle şehir merkezinden otogara ulaşan birçok ulaşım aracı bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları veya özel araç ile kolay şekilde merkezden otogara ulaşım sağlanabilir. Amasya şehir merkezinden otogara ulaşmak için belediye otobüsü, halk otobüsü, minibüs, yolcu servisleri veya taksi seçeneği kullanılabilir. Amasya iline uçak ile gelen yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile otogara ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Amasya şehir merkezinden otogara ulaşmak için şehir merkezi ana duraklarından kalkan belediye otobüsleri ile merkezden otogara ulaşım sağlanabilir. İstasyon Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi ve Mehmet Varinli Caddesi gibi merkezi noktalardaki duraklardan terminal otobüslerine binilebilir. Amasya yeni otogarı Fındıklı Mahallesinde yer alır. Amasya Meydan ve Boğazköy kalkış olmak üzere Fındıklı’ya gelen Boğazköy hattı otobüsüne binerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Amasya şehir merkezinden otogara ulaşan otobüs firmasının servis araçları ile merkezden otogara ulaşım sağlanabilir. Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının servis araçları şehir merkezindeki otobüs firmasının bilet satış ofisinden hareket eder. Otobüs firması ile iletişime geçerek size yakın bilet satış ofisindeki otobüs firmasının servis aracına binerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Amasya’nın Merzifon, Göyüncek, Taşova gibi birçok ilçesinde hatları bulunan minibüsler ile ilçe ve şehir merkezinden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin merkezi caddeleri ve pek çok semtinde bulunan minibüs duraklarından kalkan araçlar ile kolay şekilde otogara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Amasya yeni otogarı ve il merkezi arası mesafe 6,50 kilometredir. Amasya şehir merkezinden otogara hızlı şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 10 – 12 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Amasya şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 75 TL’dir.

Amasya Merzifon Havalimanından Otogara Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı ve otogar arası mesafe 37 kilometredir. Havalimanından otogara ulaşmak için Suluova ilçesine kadar ulaşan Suluoava kooperatif araçları kullanılabilir. Buradan da bir taksi ile otogara ulaşılabilir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenler DDM Tur Taşımacılık tarafından uçuş saatlerine göre verilen transfer hizmeti ile havalimanından Amasya otogarına ulaşabilirler.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

2-3 s Amasya - Çorum
120 KM 

Çorum Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır