Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
840 km
Yaklaşık Sefer Süresi
14-16s
En Son Satış
1 saat 3 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
900 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Avrupa Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Akdağmadeni Hakkında

Akdağmadeni ilçesi ile otogar arasında ulaşım sağlayan toplu taşıma araçları mevcuttur. Toplu taşıma araçları ile ilçe ulaşımının büyük bir kısmı halledilmiştir. Ulaşım sağlayan bu toplu taşıma araçları belediye otobüsleri ve minibüslerdir. 

Günde birçok seferi bulunan bu araçlar hem ilçe içerisinde hem de ilçeden otogara önemli hizmetler vermektedir. Belediye otobüsleri ve minibüslerin yanı sıra yolcu servisleri ve taksiler de ilçe ulaşımını rahatlatan araçlardır. Bu araçların tamamı ile Akdağmadeni ulaşımı rahata kavuşmuştur. 

Belediye Otobüsü

Belediye otobüsleri 2018 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti verir. Bu araçların kullanılmaya başlanması ile beraber ulaşım olcukça ferahlamıştır. İlçenin her noktasında etkili olan bu araçlar ile otogara da ulaşım sağlamak mümkündür. 

Belediye otobüsleri diğer araçlardan daha uygun fiyat tarifelerine sahiptir. Bu fiyat tarifeleri ile ulaşımda en çok kullanılan araçlardan olmuşlardır. İndirimli seçenekleri ve konforları ile oldukça yoğun bir şekilde kullanılırlar. 

Yolcu Servisi 

İlçede ulaşım anlamında önemli bir görev alan yolcu servisleri daha çok Akdağmadeni otogarı ile il merkezi arasında çalışır. İl merkezi ve merkez otogardan yolcuları alarak ilçe otogarına getirirler. 

Yolcu servisleri otobüs firmalarına bağlı çalışırlar. Kendi firmalarının yolcularını taşıdıklarında yolcularından herhangi bir ücret almazlar. Bu anlamda uzun yol yolcuları tarafından sıklıkla kullanılırlar.

Minibüs

Akdağmadeni ilçesinin en eski şehir içi ulaşım aracı minibüslerdir. Minibüsler uzun yıllardan beri ilçede toplu taşıma hizmeti verirler. Bu anlamda ilçede en bilinen araçlardandır. Belediye otobüslerinin aksine herhangi bir durağa bağlı olmadan her yerden yolcu alırlar. 

İlçenin her noktasından otogara ulaşım sağlarlar. Minibüsler sadece ilçe merkezi içerisine değil ilçeye bağlı olan köylere de hizmet verirler. Her gün birçok sefer ile köylerden ilçe merkezine ilçe merkezinden de köylere ulaşım sağlarlar. 

Taksi 

Akdağmadeni ilçesinde toplu taşımanın yanı sıra ulaşıma katılan taksi hatları da vardır. Taksiler ilçenin her noktasından otogara ve otogardan da ilçeye ulaşım hizmeti verirler. Haftanın 7 günü çalışan taksiler sayesinde toplu taşıma olmayan her an ulaşım sağlanabilir. İlçe de mesafe farklılıklarına bağlı olarak taksi ücretleri de değişiklik gösterir. İlçede taksi ücretleri 50 ile 150 lira arasında değişir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

840 KM 

İstanbul Avrupa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır