Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
600 km
Yaklaşık Sefer Süresi
10-12s
En Son Satış
3 saat 47 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
649 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Sakarya (Adapazarı) Hakkında

Ülkemizin Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, Türkiye’nin en kalabalık 22. şehri olan Sakarya’ya otobüs ile seyahat planlarsanız, Sakarya otogarından Sakarya şehir merkezine gidebilmeniz için bu yazı size rehberlik edebilir.

Sakarya otogarı, şehir merkezine çok yakın bir lokasyonda bulunmamaktadır. Otogardan, Orhan Gazi caddesi üzerinden yürüyüş yaparak şehir merkezine gitmek ortalama olarak 1 saat 13 dakikanızı alacaktır. Bu nedenle diğer ulaşım alternatiflerini tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz yolcu servisleri, otobüs firmaları tarafından sağlanan avantajlı bir hizmettir. Bu avantajlı hizmetten yararlanarak hızlı bir şekilde Sakarya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Sakarya şehir merkezine gitmek için bir diğer alternatif ise toplu taşıma vasıtaları kullanmaktır. Belediye otobüsü ya da minibüs gibi toplu taşıma araçları ile ekonomik ve pratik bir şekilde il merkezine gidebilirsiniz.

Otogara taksi çağırabilir, taksi aracılığı ile Sakarya şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksiler hem konforlu hem de hızlı ulaşım opsiyonlarıdır.

Belediye Otobüsü

Belediye otobüsleri, Sakarya’nın tüm lokasyonlarına ulaşım imkanı sağlamaktadır. 28 ve 29 numaralı belediye otobüs hatları ile otogardan hareket edebilirsiniz. Otogara gitmek için ise; 1, 3, 7 ve 28 numaralı belediye otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Belediye otobüsleri, hem pratik hem de ekonomik ulaşım araçları olduğu için, sık tercih edilmektedir.

Yolcu Servisi

Yolcu servisi hizmetini, otobüs firmaları vermektedir. Pek çok yerel ve ulusal otobüs firmasının sağladığı bu hizmet ile, yolcular ilçe merkezine kolaylık ile gidebilmektedir. Yolcu servislerinin, il merkezinden otogara yönelik seferleri de mevcuttur. Bu yolcu servisleri aracılığı ile hem hızlı bir şekilde il merkezine gidebilir, hem de hizmet karşılığında hiçbir ücret ödemezsiniz. Oldukça avantajlı bir ulaşım aracıdır.

Minibüs

Minibüsler aracılığı ile Sakarya’nın tüm mahallelerine ve ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüslerin hatları şu şekildedir:

 • Akyazı
 • Arifiye
 • Erenler
 • Ferizli
 • Geyve
 • Hendek
 • Karapürçek
 • Kaynarca
 • Kocaeli
 • Pamukova
 • Sapanca
 • Serdivan
 • Söğütlü
 • Taraklı

Sabah 06.00’dan saat 22.30’a dek hizmet veren minibüsler aracılığı ile hem dilediğiniz mahalleye, hem de dilediğiniz ilçeye geçiş yapabilirsiniz.

Taksi

Sakarya otogarı, Sakarya şehir merkezine 6,5 km mesafededir. Bu mesafeyi taksi aracılığıyla, yaklaşık olarak 9 dakika içerisinde gidebilirsiniz. 9 dakikalık bu yolculuk için taksi ücreti ise ortalama olarak 68,75 TL tutarındadır. 

Feribot

Sakarya’dan feribot aracılığı ile Odessa’ya geçiş yapabilmeniz mümkündür. Yolculuk yaklaşık olarak 27 saat sürmektedir. 

Adana Hakkında

Adana otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Adana şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araçlar ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’da şehir içi ulaşım genellikle belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksi ile sağlanır. Ayrıca şehir merkezinden otogara ulaşmak için metro ve yolcu servisleri seçeneği de mevcuttur.

Belediye Otobüsü

Adana şehir merkezinden otogara belediye otobüsü ile ulaşmak isteyenler şehir merkezindeki duraklardan 174, 250 ve 252 otobüs hatlarına binerek merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. 174 numaralı otobüs hattının kalış yeri olan Mehmet Akif Ersoy Mahallesinden otobüse binerek otogara direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. 252 numaralı belediye otobüsü ise Balcalı – Şehir Hastanesi – Otogar güzergahında ilerler. Otogardan dönüş yolu olarak ise 250 numaralı otobüs hattına binerek tekrar Adana otogarından Balcalı’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

Adana otogarına en yakın metro istasyonu Vilayet istasyonudur. Vilayet istasyonundan otogara ulaşım yürüyerek 20 dakika sürebilir.  Adana şehir merkezindeki Akıncılar istasyonundan 6 istasyon sonra Vilayet istasyonunda inebilirsiniz. Vilayet istasyonu ve otogar arası mesafe ise yaklaşık 800 metredir.

Yolcu Servisi

Adana şehir merkezinde otobüs firmasının pek çok merkezi noktada bilet satış ofisleri önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleri ile otogara ulaşmak mümkündür. Otobüs firması ile iletişime geçerek bulunduğunuz konuma yakın otobüs firmasının bilet satış ofisine giderek otogara ulaşan ücretsiz yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Minibüs

Adana şehir merkezinden kalkan minibüsler ile otogara ulaşmak mümkünüdür. Otogara ulaşmak için Adana şehir merkezinden veya ilçe merkezlerinden kalkan minibüslere binerek kolay şekilde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana minibüsleri sabah erken saatlerde başlayıp 24.00’e kadar yolculara hizmet verir.

Taksi

Adana şehir merkezi, ilçeler veya çevre mahallerden taksi duraklarına giderek veya taksi çağırarak otogara ulaşabilirsiniz. Adana şehir merkezi ve otogar arasındaki mesafe yaklaşık 10 kilometredir. Adana şehir merkezinden otogara hızlı şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 15 – 20 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Adana şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti ise 89 TL’dir.

Adana Şakirpaşa Havalimanından Otogara Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı ile otogar arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Adana havalimanından otogara ulaşmak için taksi ve halk otobüsleri ile gidebilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 49 TL’dir. Ayrıca 125, 132, 160 veya 407 numaralı otobüslere binerek havaalanından otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

600 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır